Jajka na potencję – Jaki mają wpływ? Ile spożywać?

Każdy, kto boryka się z zaburzeniami potencji, od swojego lekarza usłyszy dłuższy bądź krótszy wywód na temat tego, jak niezbilansowana dieta destrukcyjnie może wpływać na stan naszego organizmu. Trudno się z tym nie zgodzić. Żywność, którą wkładamy do ust, powinna być wysoko odżywcza, przygotowana w sterylnych warunkach i wspomagać funkcjonowanie poszczególnych układów naszego organizmu. Jajka na potencję okazują się być jednym z lepszych wyborów, jakie możemy popełnić przy tych charakterystycznych zaburzeniach.

Wpływ cholesterolu w jajkach na potencję

W mediach często słyszymy o niekorzystnym wpływie jajek na stężenie cholesterolu w organizmie. Nie do końca jest to jednak zgodne z prawdą. Produkty takie jak jajka czy mięso, wcale nie działają niekorzystnie na wzrost negatywnie kojarzonej frakcji cholesterolu LDL. W rzeczywistości spożycie cholesterolu z zewnątrz, którego w przeciętnym jajku znajduje się około 200 mg, spowalnia syntezę tego związku wewnątrz ludzkiego organizmu. Jest on niezbędnym składnikiem w procesie produkcji przez przysadkę hormonów i kortykosteroidów. Bez jego udziału, niemożliwe byłoby wytworzenie testosteronu, estrogenów i kortyzolu. U osób, które spożywają większą ilość jajek, odnotowuje się lepsze wyniki w badaniach frakcji HDL aniżeli u osób stroniących od posiłków jajecznych. Innymi słowy, przekłada się to na lepszą sprawność seksualną i stabilizację męskich hormonów.

Co dobrego zawierają jajka?

Drugą rzeczą, o jakiej nie można zapomnieć w kontekście kurzych jaj jest ogrom witamin i minerałów, jakie dostarczymy do swojej diety spożywając chociażby jedną sztukę dziennie. Spożywając jedno jajko, wprowadzamy do swojego organizmu:

  • 6% dziennego zapotrzebowania na witaminę A,
  • 10% dziennego zapotrzebowania na witaminy B5, B2, B12,
  • 9% dziennego zapotrzebowania na fosfor,
  • 22% dziennego zapotrzebowania na selen,
  • 5% dziennego zapotrzebowania na kwas foliowy,
  • 100 mg choliny niedostępnej w innych pokarmach,
  • śladowe ilości witaminy D, cynku, witaminy B6, wapnia i antyoksydantów,
  • 70 – 90 kcal, składających się z 6 gramów białka i 5 gramów zdrowych tłuszczy.

Gdyby odżywiać się samymi jajkami, w celu zapewnienia sobie optymalnej dawki energii, przeciętna osoba musiałaby zjeść ich około 25 sztuk. Nie jest to raczej wykonalne, dlatego najlepiej traktować je jako dodatek do mięsa, kanapek czy śniadania. Jajka coraz częściej pochodzą z farm, gdzie karmi się kury pokarmami obfitymi w kwasy tłuszczowe omega-3. Przekłada się to na lepszą wartość odżywczą jaj, jednak nie są to wartości decydujące o naszym zdrowiu. Możemy zatem śmiało wybierać jaja w przeciętnej cenie.

Surowe jajka na potencję – czy warto?

Wiele osób wspominających o jajkach na potencję, mówi iż muszą być koniecznie surowe. Jest to popularny mit powstały w wyniku twierdzenia mówiącego o obniżonej wartości odżywczej ugotowanego bądź podsmażonego produktu. Trend ten znany od kilkudziesięciu lat w sportach siłowych, naśladowany jest przez osoby podążające za zdrowiem i odpowiednimi nawykami zdrowotnymi. Jeśli decydujemy się na kogel-mogel, musimy pamiętać o rzadkim lecz możliwym zatruciu salmonellą statystycznie obecną w 1 na 1.000.000 jajek. Pamiętajmy też, że przyjmując jajka w tej formie, nie zwiększamy ich przyswajalności, a jedynie skracamy czas potrzebny na ich przygotowanie.

O co jeszcze warto zadbać?

Poza samą dietą i wdrożeniem do niej jajek, warto dodać do diety niektóre zioła i przyprawy. Pomocne mogą okazać się przyprawy takie jak ostra papryka, jalapeno, imbir i kurkuma. Każda z nich ma działanie rozgrzewające, chilli zadziała termogenicznie. Ich spożycie przyczynia się do zwiększonego stężenia endorfin odpowiedzialnych za polepszony humor i optymistyczne podejście do życia.

Zaburzona potencja tymczasowo może zostać poprawiona przez zastosowanie leków na potencję. Dostępna w aptekach internetowych Kamagra, pomoże w ciągu kilkunastu minut przywrócić dawką sprawność seksualną, doprowadzając do długich i satysfakcjonujących wzwodów. Nie można zapomnieć, że jest to tymczasowa, nieco inwazyjna alternatywa dla zdrowego stylu życia i zbilansowanej diety. Mogą stosować ją osoby, które nie przyjmują leków na ciśnienie ani nie cierpią na żadną przewlekłą chorobę.

Źródło artykułu: https://www.aptekakamagra.pl/

Comments for this post are closed.